Planeta Filozoficzna

W dalekim zakątku galaktyki znajduje się mały układ słoneczny. Dookoła jednej z jego planet krąży sztuczny Księżyc, satelita stworzona przez zaawansowanych technologicznie i magicznie Alchemików. Sama planeta jest dla nich źródłem zaopatrzenia, a na znajdującym się nieopodal pasie planetoid powstały obozy pracy, źródło niezbędnych surowców. Nieobdarzonych darem rozumienia alchemii uznaje się tu za niewolników i wysyła do morderczej pracy w kopalniach. Układ sił w tym regionie jest jednak znacznie bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak korzystać z tego modułu?

Planeta filozoficzna to minimoduł w konwencji space opery do dowolnej gry fabularnej umożliwiającej grę w przestrzeni kosmicznej. Moduł powstał w niecałą godzinę dzięki burzy mózgów kilkudziesięciu osób na konwencie Pyrkon 2013 podczas prelekcji „Wspólne tworzenie świata do sandboksa”.

Moduł zawiera opis poszczególnych lokacji oraz garść najważniejszych organizacji i postaci w settingu. Na końcu jest też mapka układu oraz tabela abstraktów. To dopiero początek – sprawny Mistrz Gry zbuduje na tych podstawach własną wersję Planety Filozoficznej. Można też podejść do tematu oldskulowo – wydrukować, przeczytać i rozpocząć rozgrywkę. Świat wypełni się szczegółami w trakcie gry – dzięki wspólnej pracy prowadzącego i graczy.

Soundtrack

Proponuję taką konwencję:

Planeta Filozoficzna

Moduł RPG do otwartego stylu gry (sandbox RPG), stworzony na Pyrkonie w 2013 roku. Opowiada o kameralnym zakątku układu słonecznego, pełnym wyzysku i przemocy. Alchemicy, superkomputer wielkości księżyca i obozy pracy.

ZAGRAJ (PDF)

Powiązane

do góry
© 2011-2019 k20 Mateusz Nowak