cr_game

cr_game jest grą fabularną dedykowaną na Twittera. Oznacza to, że wykorzystuje ona jego mechanikę – mianowicie możliwość odpowiadania na posty oraz system #hashtagów. Do gry wymagane jest zatem konto w serwisie Twitter.

Gracze śledzą losy kilku sztucznych inteligencji, które łącząc się ze sobą, dzieląc i wzajemnie unicestwiając, dążą do wytworzenia inteligencji ultymatywnej – spełnienia snów każdej AI (o ile sztuczne inteligencje śnią o czymś innym niż elektryczne owce).

Do pobrania są dwa pliki PDF – jeden z zasadami gry, drugi z przykładową rozgrywką dla unaocznienia, na czym właściwie polega cr_game.

Geneza gry

cr_game powstała na polski etap międzynarodowego konkursu Game Chef 2014. Podobnie jak w innych inicjatywach tego typu, autorzy gier byli ograniczeni do słów kluczowych. W tym przypadku słowami takimi były absorb, wild, glitter oraz sickle, zaś tematem przewodnim – There is no book.

Nie jestem jedynym autorem cr_game – pod enigmatycznym szyldem Sówki wystąpili wszyscy twórcy podkastu Siedzicie w karczmie, czyli:

  • Bartek Zioło,
  • Bolesław Charkiewicz,
  • Tomek Filip,
  • Bartłomiej Gajdzis,
  • Mateusz Nowak.

Feedback

Gra nie dostała się do etapu międzynarodowego, otrzymaliśmy jednak bardzo pozytywne głosy od wielu osób, w tym od naszego osobistego faworyta – Oskara Mieczkowskiego (napisał świetną grę Jesteś tym co jesz).

Oto jedna z wypowiedzi:

Mój faworyt w pierwszej czwórce. Pomysłowe przeniesienie gry na platformę social media (które to zabiją książki już niebawem) i współdziałanie klimatu i specyficznej obsługi.  Po przeczytaniu chce się założyć konto na twitterze – pomimo tego że temat gry jest trudny, sposób gry też w pewnym stopniu wymagający.

Być może pomysł #cr_game będzie chlubnym wyjątkiem od „coraz lepszych metod komunikacji używanych do coraz głupszych rzeczy”. […]

Kratistos, recenzja na kratistos.polter.pl

cr_game

Pierwsza w Polsce i prawdopodobnie pierwsza na świecie gra fabularna dedykowana na Twittera. Wykorzystująca mechanikę hashtagów zabawa, polegająca na śledzeniu losów sztucznej inteligencji, szukającej drogi do ultymatywnego oświecenia. Stworzona na Game Chef 2014.

ZAGRAJ (PDF)

PRZYKŁAD (PDF)

Powiązane

do góry
© 2011-2019 k20 Mateusz Nowak