Bagna Pięciu Katedr

Bagna Pięciu Katedr są dziewięciostronicowym modułem do RPG w otwartym stylu (sandbox rpg), czyli opisem świata gry z potrzebnymi Mistrzowi Gry tabelami, abstraktami oraz generatorami. Moduł został tak przemyślany, żeby wystarczyło go wydrukować, pobieżnie przeczytać – i już można siadać do rozgrywki. Print & play.

B5K przedstawia zamieszkałe przez ostatnie przyczółki ludzi mokradła, skrywające wiekową tajemnicę starożytnej, wysoce rozwiniętej cywilizacji Mykonidów. Jeżeli Bohaterowie Graczy zechcą rozwikłać zagadkę tajemniczych katedr (pozostałości po cywilizacji), będą musieli zmierzyć się z bagiennymi potworami i matriarchalnym plemieniem jaszczurów, dzielącym bagna z rasą ludzi.

Bagna Pięciu Katedr, co typowe dla modułów, nie zawierają mechaniki samej rozgrywki. Do zabawy z sandboksem polecam m.in. Swords & Wizardry PL, Shadow, Sword & Spell, polski Wiatyk albo stare dobre Dungeons & Dragons, na przykład najnowszą, piątą edycję.

Do korzystania z modułu konieczna jest również mapa. Pobierzesz ją, klikając w przycisk poniżej:

Pobierz mapę do Bagien Pięciu Katedr

Raport z sesji na Bagnach Pięciu Katedr

Gracze zdecydowali się udać na wschód. Spotkanie losowe w lesie (08-11) zakładało „ruiny, podziemia” – postanowiłem wprowadzić meta-plot modułu i opisać pozostałości po wieży (w rzeczywistości zaledwie czubek czwartej katedry) z gąbczastego kamienia – pamiątce po tajemniczej rasie Mykonitów. Co z kolei zaowocowało tym, że wchodząc do osady nawiązali od razu kontakt z Poszukiwaczem Jeremiaszem – zwierzchnikiem organizacji Poszukiwaczy Katedr. Reszta sesji skupiła się na kursowaniu między lasem (08-11) i osadą (07-13) oraz sprzedaży „gąbczastych kamieni”. Brat Jeremiasz zaczął wątpić w szczerość ich intencji. Sesja zakończyła się tryumfem nad wilkami z losowego spotkania w lesie.

Kacper Lubiecki, raport z bloga Boomstick’owe RPG (część pierwsza)

Druga część raportu: Swords&Wizardry i Bagna Pięciu Katedr

Trzecia część raportu: Swords&Wizardry i Bagna Pięciu Katedr

Czwarta część raportu: Sandbox – Swords&Wizardry i Bagna Pięciu Katedr

Bagna Pięciu Katedr

Moduł RPG do otwartego stylu gry (sandbox RPG), stworzony na warsztatach tworzenia modułów sandboksowych na konwencie Grojkon 2012. Bagna, ludzie-jaszczury, tajemnicze organiczne katedry i postapokaliptyczne fantasy.

ZAGRAJ (PDF)

Powiązane

do góry
© 2011-2019 k20 Mateusz Nowak