Mateusz Nowak

Cześć! Nazywam się Mateusz i jestem autorem k20. Przez jakiś czas pojawiałem się w Internecie pod pseudonimem Darcane, ale teraz wolę podpisywać się swoim imieniem i nazwiskiem.

Na dole strony znajdziesz kilka sposobów na kontakt ze mną.

 

Erpegowo

Mistrzem Gry jestem od 2003 roku. Grałem w dziesiątki różnych RPG, choć zawsze byłem najbardziej związany z Dungeons & Dragons. Bardzo cenię sobie Apocalypse World za kilka błyskotliwych rozwiązań i samurajskie Honor i Krew za oddanie narracji w ręce graczy. Lubię indie i staroszkolne sandboksy.

Jestem redaktorem Magii i Miecza oraz recenzentem w Rebel Times. Pisałem do Spotkań Losowych i na portalu Gry-fabularne.pl. Od 2011 roku jestem wychowawcą i kierownikiem na obozach RPG dla młodzieży, czyli na Twierdzy Fantastyki. Występowałem na największych polskich konwentach. Prowadziłem audycję radiową o RPG w Radiu 404 i współtworzyłem popularny podkast Siedzicie w karczmie.

Pozaerpegowo

Studiuję komunikację wizerunkową ze specjalnością branding na Uniwersytecie Wrocławskim. Wcześniej skończyłem prawo. Pracuję w gdańskiej firmie Poszukiwacze Przygód jako specjalista ds. brandingu. Mieszkam we Wrocławiu.

Interesuję się projektowaniem i transhumanizmem. Lubię spać, jeść dobre rzeczy i słuchać starego rocka, najlepiej wszystko to jednocześnie. Mam w domu zdecydowanie za mało książek i krawatów. Fascynuje mnie zen, ale wiecie jak to jest.

Gdyby życie było kampanią w D&D, byłbym pewnie praworządnym-dobrym gnomem zaklinaczem.

Chcesz porozmawiać?

  • Napisz do mnie na Facebooku: facebook.com/darcane.
  • Wyślij maila na adres mateusz@k20rpg.pl.
  • Spotkajmy się na konwencie! W maju będę jeszcze na Dniach Fantastyki we Wrocławiu i Arkhamerze 2016.

do góry
© 2011-2019 k20 Mateusz Nowak