Informacje o k20

K20 jest blogiem o grach fabularnych, narracji i game designie.

Zależy mi na tym, by k20 było opiniotwórczym miejscem z wartościową i przydatną treścią. Celuję w kategorię, którą można określić jako blogi eksperckie.

Na k20 będą pojawiać się przede wszystkim treściwe artykuły, recenzje oraz narzędzia i projekty związane z grami fabularnymi i projektowaniem. Przestrzeń pomiędzy większymi formami zapełnią zaś cytaty, relacje zdjęciowe i krótkie formy, zwłaszcza minifelietony.

Jak korzystać z k20?

Purpurowy pasek na górze strony zawiera pięć zakładek. K20 odsyła na główną stronę bloga, gdzie znajdziesz kilka ostatnich tekstów. Archiwa grupują artykuły według daty i kategorii, znajdziesz tam również najważniejsze dla mnie teksty. Informacje właśnie czytasz. W zakładce Autor zamieściłem kilka erpegowych i nieerpegowych informacji o mnie – uważam, że dobrze jest wiedzieć, kogo się czyta. Wreszcie Moje gry – bardzo zachęcam do wejścia, w środku wszystkie warte pokazania gry fabularne, nanogry i moduły sandboksowe mojego autorstwa. Większość z nich gotowa do pobrania za darmo.

Na dole strony umieściłem pasek z nawigacją oraz formularz subskrypcji. Jeżeli podasz tam swój adres mailowy, będziesz otrzymywać powiadomienia o każdym nowym wpisie na k20. (Kilkanaście osób już skorzystało z tej możliwości).

k20 na facebooku

Z kolei otwarcie dowolnego artykułu aktywuje pasek boczny, który wyświetli się po prawej stronie. Poza wyszukiwarką i nawigacją znalazła się tam możliwość polubienia profilu bloga k20 na Facebooku, do czego serdecznie zachęcam. Na Facebooku pojawiają się dodatkowe treści.

Strona k20 jest responsywna i została przygotowana także z myślą o urządzeniach mobilnych. Zachęcam zatem do czytania o RPG na tabletach i smartfonach!

Historia k20

Na początku 2011 roku założyłem bloga o grach fabularnych pod adresem k20.radio404.pl. Blog miał za zadanie promować audycję w internetowym Radiu 404. Pojawiały się tam na zmianę zapowiedzi kolejnych audycji (wraz z możliwością komentowania na żywo) oraz teksty o RPG.

kostka k20 Radio 404
k20 stare logo

 

Blog zyskał stosunkową popularność (trzecie miejsce pod względem popularności wśród blogów o grach fabularnych) dopiero po przeniesieniu na nową domenę, k20rpg.pl. Radio 404 zakończyło wkrótce potem swoją działalność, a ja wystartowałem z nagrywaniem podkastu na własną rękę. Mimo powodzenia, zaprzestałem pisania na k20 na rzecz innych projektów, zwłaszcza wrocławskiego podkastu Siedzicie w karczmie oraz pracy na Twierdzy Fantastyki – młodzieżowych obozach RPG. Blog k20 zniknął z Internetu na przełomie 2013 i 2014 roku.

W marcu 2016 roku postanowiłem wrócić do pisania i reaktywowałem k20.

Współpraca

Jestem otwarty na wszelkie propozycje współpracy, w szczególności związanej z recenzowaniem gier fabularnych oraz prowadzeniem programu (prelekcji, warsztatów i sesji) na konwentach fantastyki. Jeżeli masz pomysł, wystarczy że napiszesz do mnie na mateusz@k20rpg.pl.

do góry
© 2011-2019 k20 Mateusz Nowak